вибір акваріума
Грудень, 2013
Про все

вибір акваріума

Рибки добре себе почувають тільки в тому акваріумі, в якому організовані умови, близькі до природних ...

Рибки добре себе почувають тільки в тому акваріумі, в якому організовані умови, близькі до природних . Деякі риби якийсь час можуть жити і в звичайній трилітровій банці. Але для правильного змісту необхідна ємність зі значним обсягом води. Великі акваріуми завжди краще маленьких, так як з маленьким акваріумом більше клопоту.

Є таке спостереження, що чим менше за розміром акваріум, тим гірше ростуть і виглядають містяться в ньому рибки. До того ж в невеликих акваріумах відбуваються різкі перепади температури і хімічного складу води. Великі ж обсяги води зберігають і підтримують біологічний баланс . Навіть без обігрівача, температура води в великому акваріумі ніколи різко не змінить свої показники. А адже різкі перепади температури несприятливо впливають на рибок, рослини в акваріумі і на всі біологічні процеси, що відбуваються в ньому. Тому, краще відразу купувати великий акваріум, не менше 100 літрів .

Який же форми краще вибирати акваріум ? Всього лише кілька років тому виробники пропонували акваріуми тільки прямокутної форми, але сьогодні асортимент розширився і на прилавках магазинів можна побачити трьох-, шести- і восьмикутні акваріуми, а також створені за індивідуальним замовленням (наприклад, з зігнутим панорамним переднім склом). Тут важлива загальна стилістика приміщення. Вибираючи форму акваріума, не варто стримувати свою фантазію, головне тільки щоб в нормі були біологічні функції акваріума.

Круглі акваріуми не бажано купувати, так як через скло такої ємності все буде виглядати спотвореним. До того ж рибки не дуже затишно почуватимуться в ньому. Найсприятливішим вважається прямокутний акваріум , в ньому його мешканці будуть добре проглядатися.

При цьому важливо враховувати, що для правильної життєдіяльності рибкам потрібен певний рівень вмісту кисню в воді . Легше підтримувати газове рівновагу в великому акваріумі (100 і більше літрів). Необхідно також врахувати, що для створення сприятливих умов для риб, в тому числі для підтримки кисневого балансу, краще, коли ширина акваріума перевищує його висоту.

Перед покупкою акваріума також потрібно продумати, яких риб Ви в ньому будете містити - розмір акваріума повинен підходити всім мешканцям, а особливо тоді, коли вони виростуть повністю. Враховувати потрібно і те, що деякі рибки мають потребу в просторі засновану за іншими мірками (наприклад, вони потребують своєї території ).

Вибираючи розмір акваріума, враховується також вільний простір, можливістю доступу до нього (ширина дверного отвору і кута, куди Ви збираєтеся встановлювати акваріум), і, звичайно ж, його ціна.