Фретки в молодому і дорослому віці можуть страждати від захворювань верхніх дихальних шляхів. Деякі людські віруси передаються цим тваринкам, наприклад, грип. Сприйнятливими дитинчата фреток стають в період, коли їх забирають у матері.
Особливо уважно слід ставитися до фретка, які беруть участь у виставках, так як через стрес виникають захворювання дихальних шляхів. Першою ознакою хвороби є те, що фретки починають чхати, у них з'являється нежить. Звірки не настільки важко, як люди, переносять простудні захворювання, але якщо їх запустити, то фретки можуть страждати від вторинних бактеріальних інфекцій.
Як правило, фретки одужують через пару днів, але якщо цього не сталося, то звірка обов'язково потрібно показати ветеринару. Лікар призначає курс антибіотиків на 5 днів або тиждень.
Фретки з простудними захворюваннями відчувають труднощі з диханням, вони починають відмовлятися від їжі через те, що їм складно понюхати їжу, а також ковтати її з забитим носом. Тому важливо прочищати носик фретку.
Щоб звір зміг краще вловити запах їжі, в сухий корм необхідно додати трохи води і розігріти його в мікрохвильовій печі. Давати звірку корм слід в теплому вигляді, тому що так він для звірка більш апетитний. Воду, якою розм'якшується сухий корм, можна замінити на курячий бульйон.
Крім вищеописаних інфекцій, фретки можуть бути заражені кашлюк, який згодом переходить в пневмонію. Явними ознаками коклюшу є рясний нежить з жовтими тягучі виділення. Уберегти звірка від коклюшу допоможе щеплення, яку можна зробити в ветполіклініке.