Як дресирувати собаку
Листопад, 2011
Про все

Як дресирувати собаку

Дресирування собак є копіткою і досить складним працею ...

Дресирування собак є копіткою і досить складним працею. На першому місці тут стоїть любов до тварини, а потім вже наполегливість і терпіння. Не варто навчати тварина різним фокусів. Досить буде дати основні команди собачої абетки. Собака повинна знати свого господаря. Робиться це досить легко. Ви повинні самі годувати, поїти цуценя, вигулювати і тоді він звикне до Вас дуже швидко. Не дозволяйте чужим людям підкликати і пестити Вашого маленького вихованця, пригощати його їжею. Особливо стежте за цим на прогулянках при зустрічах зі знайомими.

Собаці необхідний її власний куточок . Вона чітко повинна знати своє місце, тільки почувши команду "місце", йти туди. Для цього підведіть собаку до підстилки кілька разів, протягом дня, кажучи при цьому "місце". Вже через деякий час вона звикне до нього.

Одягаючи на маленького цуценя нашийник , його потрібно застібати акуратно, щоб не здавити шию. Але, він повинен бути затягнутий досить, що б собака ні змогла стягнути його самостійно через голову. Коли Ви будете надягати нашийник, не забувайте погладжувати собаку, говорити їй ласкаві слова. Звикаючи до нашийника, вона також привчається і до повідця. Згодом поводок в Ваших руках буде для неї символом прогулянки, задоволення. Пристібаючи до нашийника поводок , постійно повторюйте слово "гуляти". Собака швидко запам'ятає це слово і буде постійно рада йому.

Тварина на прогулянці повинно підкорятися певним правилам, щоб у Вас не виникало неприємних ситуацій. Перш за все, собака повинна виконувати команду " до мене ". Це стосується навіть тих моментів, коли вона чимось сильно збуджена, наприклад, побачила на своєму шляху кішку або іншу собаку. Зустрічі з іншими тваринами стануть для Вашого вихованця не такими хвилюючими, якщо Ви не будете його спеціально нацьковував на будь-яких тварин.

Наступний крок дресирування собаки - команда " поруч ". Собака повинна зазвичай йти біля лівої ноги господаря, при цьому її лопатки повинні знаходитися на лінії Ваших ніг. Ненавчені собаки можуть бігти вперед або навпаки відставати. В цьому випадку собаку потрібно стримувати за допомогою повідця або підтягувати, повторюючи команду "поруч". Не використовуйте при цьому нашийником, який називають зашморгом, так як це болісно для собаки.

Дресирування собак за допомогою повідця - відмінний варіант. З його допомогою Ви привчите тварина виконувати необхідні команди. Натягуючи його назад і одночасно натискаючи на круп собаки, наказує "сидіти". Віддаючи команду "лежати", потрібно натиснути на холку, а поводок потягнути вниз. Цуценята не завжди розбираються в цей момент, що від них вимагають. Тому потрібно передні лапи відтягнути вперед. При команді "лежати" піднімайте вгору свою руку. Таким чином, собака буде виконувати її навіть здалеку без словесної команди.

Дуже важливо навчити чотириногого друга правильно поводитися в громадських місцях , на час, коли Вам потрібно відлучитися. Для цього намагайтеся прив'язувати його біля магазину, огорож, а самі йдіть, заздалегідь давши команду "сидіти" або "лежати". У перший час робіть це на короткий час. Надалі Ви повинні домогтися того, що собака терпляче чекатиме Вас і при цьому не реагувати на перехожих і шуми. Але пам'ятайте, тварина при цьому сильно хвилюється, тому намагайтеся не залишати його на занадто довгий час.

Собаку також потрібно привчити вставати по команді . Підсуньте ногу під сидить або лежить собаку і, підіймаючи її, віддавайте команду "стояти". Всі власники собак, які хочуть, щоб собака приносила їм, наприклад, тапочки або газету, спочатку повинні навчити її команді "апорт". Для цього візьміть звичайну палицю і дайте її в зуби собаки. Потім потихеньку, граючи, намагайтеся відняти її і киньте вперед, віддаючи команду "апорт". Щеня побіжить за нею, схопить і буде продовжувати гратися. Потім цуценя потрібно покликати, дати команду "сидіти" і забираючи палицю сказати "дай". На все це знадобиться багато часу і терпіння. За слухняність і кмітливість собаку потрібно хвалити і пригощати шматочками ковбаси або печива. Особливо це потрібно робити в перші місяці дресирування. Потім, частування дається не так часто, в випадковому порядку. Але не забувайте собаку заохочувати словами, коли вона виконує потрібні Вам команди або хоча б рухається в потрібному напрямку.

Досить часто собаки з жадібністю обнюхує відходи на вулиці, незважаючи на грізні крики її господаря. Для виключення цього, необхідно з раннього віку привчити собаку до команди " фу ". Для цього перед цуценям порозсипайте шматочки ласощів, і як тільки він почне до них нахилятися, різко скомандуйте "фу". Якщо щеня не слухається, злегка шльопнеться його прутиком, але ні в якому разі не рукою. Рука господаря призначена для ласки і команд і не повинна асоціюватися у собаки з покаранням. Можна застосувати невеликий пульверизатор і карати собаку прискання водою їй в морду. Тоді звикнувши, вона буде остерігатися щось підбирати з землі, боячись неприємної процедури. Не відразу собака буде слухатися, але з часом вона навчиться брати їжу тільки з миски, а в інших місцях тільки по Вашій команді "візьми".

І на завершення хочеться нагадати, що тільки любов і терпіння допоможуть видресирувати розумного і вірного помічника.