Незважаючи на те, що собаки маленьких порід займають зовсім небагато місця в сумці і їх зручно переносити, повідці і нашийники для них також є обов'язковими атрибутами. А все тому, що згідно із законом будь-яка собака повинна бути в нашийнику і повідку, щоб мати право на її перевезення в громадському транспорті. Але, якщо, безумовно, Ви явний противник цієї амуніції Вам читати цю статтю необов'язково. Ми дає рекомендації для тих, хто вважає повідці і нашийники цілком нормальними собачими атрибутами, які необхідні їх вихованцеві в повсякденному житті.
Якщо Ви зібралися займатися дресируванням свого вихованця самостійно, то повідці і нашийники для них краще підбирати з м'якої шкіри. Перед тим як надіти цю амуніцію на вихованця дайте йому пару хвилин обнюхати їх, щоб тварина переконалося, що вони не несуть для нього абсолютно ніякої небезпеки. Якщо ж вихованець перебуває у стресовому стані, то не варто надовго залишати ці аксесуари на тварину. Одягайте нашийник і повідець на вихованця зовсім на короткий час в період тренувань, нехай вихованець звикає потроху до них.
На першому етапі привчати до повідця також варто акуратно, пристібаючи його і одночасно погладжуючи собаку. Повідець спочатку краще брати невеликої довжини, приблизно 5-6 м. Якщо вихованцеві не подобатися сидіти на повідку, то не варто відразу ж відстібати його, слід відвернути тварина іграми або улюбленими ласощами. Через якийсь час після прогулянок на короткому повідку, можна переходити на більш довгі варіанти повідків.
Робіть все, не поспішаючи і продумано, так як собака не повинна відчувати до Вас недовіру і думати, що Ви обмежуєте її свободу. Пройде зовсім небагато часу, і песик стане нормально ставитися до прогулянок з повідцем і нашийником, і тоді можете привітати себе з тим, що Ви успішно впоралися із завданням привчання вихованця до даної амуніції.