Шиншила відноситься до невередливим травоїдним тваринкам. Своє здоров'я і гарний зовнішній вигляд шиншила зможе зберегти, якщо буде харчуватися злаковими, бобовими, насінням, мохами, лишайниками, чагарниками, корою дерев і дрібними комахами.
Шиншила харчується практично так, як зазвичай харчуються кролики. Зоомагазини пропонують величезну різноманітність кормів для шиншил, тому є можливість підібрати різноманітний, смачний і збалансований раціон для свого вихованця. Влітку шиншила буде рада фруктам, насіння рослин, сухим корочок хліба. У зимовий період шиншила повинна отримувати гілочки дерев, горіхи, сіно і різноманітні сухофрукти (курагу, сливи, яблука, родзинки, барбарис і шипшина). Перед тим як годувати шиншилу зеленню, важливо правильно її обробити! Наприклад, листя кульбаб потрібно добре подвялить і давати вихованцеві не більше 2 порцій в день. Стебла бобових і конюшина також повинні бути підв'яленими і пропонувати їх звірку потрібно тільки в сухому вигляді, щоб вихованець не страждав здуттям живота. Зрідка невеликими порціями можна балувати шиншил буряком, картоплею та морквою. При цьому овочі слід добре промивати.
Шиншила обов'язково повинна отримувати зелене сіно, заготовлене з різноманітних трав. Слід вибирати тільки приємно пахне сухе сіно без цвілі.
Шиншила потребує води! Тому варто забезпечити звірка чистої, артезіанської або мінеральною водою без газів. В крайньому випадку, можна використовувати очищену або кип'ячену воду.
Щоб шиншила змогла точити свої зубки в її клітку варто покласти гілочки дерев (груша, яблуня, верба, липа, береза, лісовий горіх і ін.). Ні в якому разі не можна давати шиншил гілочки хвойних дерев, а також гілки дуба, сливи, вишні, волоського горіха, цитрусових, так як в них міститься величезна кількість смол. Якщо немає можливості покласти гілочки або чушки дерев, можна використовувати для цих цілей крейда або пемзу. До того ж крейда служить прекрасною мінеральної добавкою для шиншили.
Будьте обережні з висококалорійною їжею, так як від великої кількості солодкого шиншила може набрати зайву вагу, що призведе до безпліддя звірка.