Кролики декоративні приносять величезне задоволення дітям, так як вони сприймають їх милими і пухнастими іграшками. Батьки йдуть на поводу у дітей і заводять кролика по першій же примхи малюка. Але важливо розуміти, що зовсім маленьким дітям (3-4 роки) кролики декоративні не зовсім підходять у вигляді домашніх вихованців. Навіть якщо поставити заборону на сильні затискання крольчонка і одягання в різні наряди, все одно дитині складно буде зрозуміти, що кролик не є іграшкою, а жива істота, яке має потребу у відпочинку, годівлі та деякий час на самоті. Якщо тварина буде щодня відчувати стрес внаслідок спілкування з дитиною, то можуть виявлятися негативні сторони його характеру - боязкість або навпаки надмірна агресивність.
А ось дорослому малюкові (близько 8 років) кролики декоративні підходять в якості домашніх вихованців, так як діти в такому віці вже стають більш вдумливими і відповідальними. Кролики декоративні не вимагають багато уваги на відміну від собак, і не виявляють агресивність як деякі кішки. Кролики не потребують гіперактивної турботі, тому навіть малюк 8 років зможе впоратися з цим звіром.
Кролики декоративні відрізняються миролюбним характером, рідко вони здатні на агресивну поведінку. Тому можна не турбуватися, що вони можуть покусати дитини. Винятком є ??самці в період дозрівання і самки в період вигодовування потомства. Єдине, що може кролик - це дряпатися і відбиватися, якщо його неакуратно витягувати з клітки. Тому важливо навчитися правильно виймати кролика з клітки, щоб уникнути таких казусів.