Кролики декоративні відрізняються особливою чутливістю, в тому числі і до прийому їжі. Будь-яке відхилення від графіка може негативно позначатися на психічному стані звірка. Ось чому важливо дбати про своєчасне і збалансованому раціоні для свого пухнастого друга.
Кролики декоративні можуть страждати не тільки від недоїдання, але і від надлишків їжі. При ожирінні кролики декоративні втрачають своє здоров'я, а саме страждає їх серцево-судинна система, дихальні шляхи та ін. Через накопиченого зайвого жиру кролики декоративні частіше починають хворіти. Якщо ж кролик недоотримує корисних і важливих для нього мікроелементи і вітаміни, то у нього слабшає імунна система, звір ставати слабким і млявим, схильний до різних захворювань (бактеріальних, вірусних). Кролики декоративні, які недоїдають, втрачають свій привабливий зовнішній вигляд, мало рухаються.
Як же правильно годувати кролика декоративного?
Якщо звір ще не досяг тримісячного віку, то кількість запропонованого комбікорми може не обмежуватися. У такому віці кролики декоративні не схильні до переїдання. Але, безумовно, все індивідуально, важливо спостерігати за поведінкою свого вихованця! Оптимальний варіант - годувати звірка два рази в день, пропонуючи йому одну або дві столові ложки комбікорму. Свіже сухе сіно має бути в клітці звірка постійно, тут обмежень ніяких немає.
подорослішали кролики декоративні повинні отримувати корм не частіше двох разів на добу. Варто виробити графік годування, щоб кролик звик отримувати їжу в один і той же час - так Ви забезпечите звірку хороше травлення.
Кролиці, які годують потомство, повинні отримувати корм три або чотири рази на день. Обмежень в сіні також не існує.