Щоб собачий туалет не займав даремно місце в будинку, слід з перших днів перебування цуценяти в будинку почати його вчити ходити в туалет в лоток. В першу чергу собачий туалет повинен стояти в потрібному зручному для цуценя місці. Ні в якому разі собачий туалет не можна встановлювати поряд з місцем сну песика чи там, де він харчується.
Після того як місце вибрано в лоток слід покласти тканину, просочену запахом сечі Вашого вихованця. Такий запах привертає песика. Важливо в перші дні ретельно стежити за вихованцем, і тільки Ви помітите, що він зібрався зробити калюжу в непризначеному місці, відразу ж взяти його на руки і віднести в лоток.
Після того, як собачий туалет буде використаний за призначенням, песика обов'язково потрібно похвалити і пригостити його улюбленими ласощами. Якщо ж песик справив нужду десь за межами лотка в Вашому домі, то слід показати своє роздратування, щоб собака зрозуміла, що вчинила погано. Після цього собаку слід знову віднести в туалет.
Дієвим засобом для відлякування песиків від справляння потреб в непризначених для цього місцях є спеціальний спрей. Завдяки неприємного для тваринного запаху собака перестане ходити в туалет в ті місця, де був використаний спрей. Також хорошим способом відучити песика опорожняться в квартирі в місці непризначеному для цього - поставити туди миску з його їжею. Коли Ви плануєте надовго покинути житло, то варто обмежити простір для пересування песика, щоб він не зміг ходити в туалет, куди йому заманеться. Наприклад, Ви можете закрити всі двері в будинку.
Варто пам'ятати, що головною запорукою успішного навчання є систематичність і терпіння. Тому будьте терпиміше і добрішим до своїх улюбленців!