Вітаміни для собак: чим загрожує їх недостатня кількість в організмі вихованця
Серпень, 2014
Про все

Вітаміни для собак: чим загрожує їх недостатня кількість в організмі вихованця

Багато вітаміни для собак діють при комплексному вживанні, тому важливо, щоб корм для собак відрізнявся збалансованістю.

Вітаміни для собак дуже важливі, адже завдяки ним інтенсивніше відбувається обмін речовин, організм тварини легко бореться з інфекційними захворюваннями, внаслідок чого тварина швидше видужує, вагітні собаки добре виношують цуценят, а щенята ростуть здоровими і правильно розвиваються.

Багато вітаміни для собак діють при комплексному вживанні, тому важливо, щоб корм для собак відрізнявся збалансованістю. В даний час відомо 40 вітамінів, але найголовнішими для домашніх песиків є вітаміни А, В, С, D і Е. Якщо вітаміни собака приймає в занадто малих дозах, або вихованець їх зовсім не отримує, то це призводить до гіповітамінозу, а потім до авітамінозу.

Гіповітаміноз може ніяк не виявлятися протягом тривалого часу, тим самим зменшуючи здоров'я Вашому вихованцеві. Але загальні симптоми існують - це швидка втомлюваність, млявість, зниження опірності до інфекцій, поганий сон, порушення зору, погіршення стану шкіри і шерсті, псуються зуби. Особливо вітаміни для собак важливі для самих маленьких, для цуценят, без них вони не зможуть правильно рости, розвиватися і не хворіти.

Гіповітаміноз буває первинним і вторинним. Первинний гіповітаміноз найчастіше відбувається в зимово-весняний період, коли їжа не збагачується зеленню і овочами. Навіть якщо Ваш пес вживає висококалорійну їжу, в якій міститься оптимальна кількість мінеральних речовин, жирів, білків і вуглеводів, йому може бути недостатньо вітамінів.

Вторинний гіповітаміноз виникає в тих випадках, коли вихованець потребує підвищених кількостях вітамінів, наприклад при захворюваннях, вагітності, або вигодовуванні цуценят, активної життєдіяльності і т.д.

Також важливо запам'ятати, що вітаміни собака повинна отримувати в підвищених дозах, якщо тварина відчуває психологічний або фізичне напруження.