Вибираємо британського короткошерстного кошеня
Травень, 2012
Про все

Вибираємо британського короткошерстного кошеня

Попросіть продавця показати хоча б одного з батьків кошенят ...

Вибір породистого британського короткошерстного кошеня повинен перш за все починатися з доброго розплідника або заводчика, які зможуть надати документи, що вказують на його родовід. Не варто рватися за більш "економним" пропозицією і купувати кошеня британської породи на пташиному ринку або по оголошенню в газеті. Так є ризик купити хворого кошеня чи тварина лише злегка нагадує британця.

Відвідавши заводчика, зверніть увагу, в яких умов містяться британські кошенята. Приміщення малюків повинно бути без важкого запаху, чистим, теплим і світлим. Кошенята не повинні знаходитися в клітинах, для них повинні бути обладнані місця для відпочинку. Хороший заводчик також повинен подбати про іграшки для кошенят, які дозволяють малюкам правильно розвиватися.

Попросіть продавця показати хоча б одного з батьків кошенят. Заводчик не повинен відмовлятися, а, навпаки з гордістю показувати своїх виробників, розповідати про їх чемпіонські титули, ознайомити з документами, що підтверджують родовід. Побачивши матір або батька кошенят, Ви зрозумієте, як буде виглядати Ваш кошеня, коли виросте.
Британські кошенята повинні перебувати з матір'ю до 12-тижневого віку, так як вони потребують материнському молоці, вони досить безпорадні і не готові до самостійного життя з новим господарем.

Здорові 3-4-місячні британські кошенята повинні бути активними, рухливими , весело грати один з одним. Їх шерсть повинна бути чистою, блискучою, від них не повинно неприємно пахнути, очі і вуха - чистими, без виділень, а животик обраного кошеня - нещільно, що є вірною ознакою відсутності глистів.

Купівля британського кошеня повинна здійснюватися з наданням від заводчика наступних документів : ветеринарного паспорта, родоводу, іноді договору купівлі-продажу. У ветеринарному паспорті кошеня старше 12 тижнів повинні бути відмітки про двох щеплення, які робляться на 9 і 11 тижні життя кошеня, а також про дегельмінтизації. Замість родоводу Вам можуть видати картку кошеня, яку пізніше можна обміняти на родовід, звернувшись в клуб, який зареєстрував в'язку. Договір купівлі-продажу укладається за бажанням сторін, але багато професійних заводчики воліють продавати кошенят виключно після укладення договору, так як їм небайдужа подальша доля кошеня.